تابحال فکر کرده اید افزایش بازدید سایت به چه دردی میخورد و یا چگونه افزایش کلیک گوگل در سایتمان رقم میخورد؟ آیا میدانید از میان هزاران راهی که آشنایان به حوزه وب به شما ارائه می دهند، کاربردی ترین و بهترین روش های افزایش بازدید سایت در گوگل چیست؟ در این مقاله یاد خواهیم گرفت که چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم؟ به عبارت بهتر راه ها و روش های افزایش بازدید سایت در گوگل را خواهیم شناخت.

اگر صاحب کسب و کاری هستید، ممکن است ابتدا از خودتان بپرسید که اصلا چرا باید به این فکر باشم که چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم؟ پاسخ کاملا مشخص است. گوگل به عنوان یک ابزار سرچ عمومی از محبوبیت بالایی در بین کاربران برخوردار است. بنابراین امروزه تقریبا هر فردی برای جست و جو و یافتن چیزهایی که می‌خواهد به گوگل مراجعه می‌کند. چرا که درباره هر موضوعی در گوگل مقاله‌های متعددی وجود دارد. پس این طبیعی است که افزایش کلیک گوگل برای مان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

همه ما وقتی در گوگل سرچ می‌کنیم، بدنبال بهترین پاسخ در بین سایت های ارائه شده میگردیم. بنابراین از بین ده‌ها و یا صدها نتیجه ای که برای جست و جوی خود مشاهده می‌کنیم، به رتبه بندی گوگل اعتماد میکنیم. سپس بر روی لینک هایی که رتبه بهتری دارند، کلیک میکنیم و بازدید آن سایت را بالا میبریم. پس نکته ای که میخواهیم به آن دقت کنید این است که چکار باید انجام دهیم تا در ازای سرچ کاربران در اینترنت، افزایش بازدید سایت ما در گوگل روند مثبتی پیدا کند؟ یا افزایش کلیک گوگل بهتری داشته باشیم؟

موضوع اصلی دیگر این است که چگونه یک سایت روزانه دارای ۱۰۰۰ نفر بازدید کننده است. و سایت دیگر با حوزه کاری مشابه تنها چیزی حدود ۱۰ نفر بازدید کننده را شامل می‌شود؟

به راستی چگونه می‌توان در فهرست نتایج جست و جو یا SERP گوگل در صدر قرار نتایج گرفت و کاربران با اولین سرچ سایت ما را مشاهده کنند؟ آیا به رعایت نکات خاصی نیاز داریم؟

افزایش بازدید سایت و کلیک گوگل چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم
چگونه سایتمان را پربازدید کنیم

آیا می‌توان میزان بازدید سایت مان را بالا ببریم؟

اینها همه و همه سوالاتی هستند که افرادی که در حوزه‌های مختلف کسب و کار فعالیت دارند، یا در فضای اینترنت یک سایت را برای محصولات خود بالا آورده اند، در گام اول با آن مواجه می‌شوند. افزایش بازدید یک سایت را می‌توان با استراتژی مناسب، دقت در نیاز مخاطبان و مشاهده هدف کاربر و پاسخگویی به خواسته کاربران افزایش داد.

البته بر روی هر سایتی استراتژی‌ها می‌تواند متفاوت باشد. اما برخی از این استراتژی ها به طور کلی برای دسته وسیعی از سایت‌ها صدق می‌کنند. پس شما می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها و نکات عمومی مطرح شده در این مقاله استفاده کنید.

رابطه الگوریتم گوگل و افزایش کلیک سایت در گوگل

توجه کنید که معمولا گوگل الگوریتم نوشته شده‌ای ندارد و موضوعاتی که ما مطرح می‌کنیم به صورت تجربی و از آزمایش افراد دیگر بر روی سایت‌ها به وجود آمده است پس انتظار نداشته باشید که تنها همه با یک روش واحد به نتایج اول گوگل دست پیدا کنند و بازدیدهای نجومی را تجربه کنند.

اما این نکات معمولا به وسیله طیف زیادی از سئوکارها انجام شده است و نتایج مثبتی را نشان داده است. پس شما می‌توانید این‌ها را به عنوان یک قوانین قابل اتکا در زمینه سئو در نظر بگیرید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل و قوانین آن به طور سالیانه و حتی گاهی در ماه های متوالی در حال تغییر و به روز رسانی هستند. پس ممکن است بسیاری از نکاتی که در گذشته بر روی گوگل به خوبی نتایج خوبی داشتند دیگر نتایج مناسبی را به صاحبین سایت‌ها و یا سئوکارها نشان ندهند.

اما این موضوع نیاز به مطالعه و کمی صبر دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که سایت دارید و یا در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید. و می‌خواهید فروش خود را بیشتر کنید و به دنبال بازدید افراد بیشتری از سایت خود هستید حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم جمعی از استراتژی‌‌های ممکن بر روی سایت‌ها برای افزایش بازدید سایت را با یکدیگر مرور کنیم.

روش های افزایش بازدید سایت

1) مخاطبان قبلی باز هم بر روی سایت شما کلیک خواهند کرد به شرطی که …

لازمه داشتن بازدید خوب جذابیت مطالب و محصولات در سایت شما است. اگر شما محصولات و مقالات خوبی را در اختیار کاربران قرار ندهید. به هیچ صورتی نمی‌توانید افزایش کلیک گوگل در سایت خود را به صورت پایا و همیشگی حفظ کنید. پس قبل از هر اقدامی در راستای افزایش بازدید سایت، شما باید از کیفیت محصولات و خدمات خود آگاه شوید. و اگر کم و کاستی‌ای در هر قسمت از محصولات، مقالات و یا خدمات مشاهده می‌کنید سعی کنید که آن را برطرف کنید.

اگر شما خدمات خوبی را ارائه دهید، مشتریان سابق شما یا افرادی که از مقالات یا خدمات شما استفاده کرده‌اند باعث افزایش بازدید سایت شما خواهند شد. بگذارید برای تفهیم بیشتر این موضوع یک مثال بزنیم.

شخصی به دنبال خرید یک کالای خاص در محیط وب است. شما نیز یکی از صفحاتی هستید که این محصول را برای فروش در سایت خود قرار داده است. اگر محصول شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد و کاربر بتواند به سادگی و با کیفیت خوبی از سایت شما خرید را انجام دهد، وقتی در زمان دیگری هم در بستر اینترنت نام سایت شما را ببینید بدون معطلی بر روی آن کلیک خواهد کرد و بدین ترتیب افزایش کلیک گوگل در سایت شما با اعتماد سازی رقم میخورد.

این کاربر میتواند نظرات خوبی را در بخش نظرات محصول برای سایت شما بنویسد و خود مخاطبان بیشتری را به سمت شما جذب نماید. از طرفی در دنیای واقعی هم به افراد نزدیک و دوستان خود سایت شما را برای خرید پیشنهاد خواهد کرد. این موضوع باعث می‌شود که کسب و کار شما دیده شود و بازدید از سایت شما افزایش یابد. در واقع رکن اول دیده شدن و شهرت در دریای مجازی جلب اعتماد کاربران و افزایش کیفیت خدمات و یا محصولات است. اما فراموش نکنید که ااین تنها راهکار نیست و بعبارتی پاسخ به سوال چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم آنقدرها هم ساده نیست.

2) افزایش تبلیغات و شناخت خود به مخاطبان در شبکه های اجتماعی

نکته بعدی افزایش تبلیغات است. در بخش قبل خود کاربران و مشتریان، کار شما را بی آن که از آن باخبر باشید انجام خواهند داد و این یکی از ساده‌ترین راه‌های ممکن بود. اما شما به جر این کار می‌توانید روش‌های دیگر تبلیغات در گوگل را در پیش بگیرید. در مقاله دیگری در همین سایت با عنوان انواع تبلیغات در گوگل به طور کامل درباره روش‌های تبلیغاتی گوگل و گوگل ادز توضیحات لازم را به کاربران ارائه کرده‌ایم.

افزایش کلیک گوگل با شبکه های اجتماعی
افزایش کلیک گوگل با شبکه های اجتماعی

اما تنها راه تبلیغات برای افزایش بازدید سایت روش‌های گوگل نیست. شما به عضو شدن و ساختن حساب کاربری در نرم افزارهای مختلف می‌توانید برای سایت خود تبلیغاتی را در اپلیکیشن‌هایی نظیر اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و دیگر برنامه‌ها منتشر کنید. این موضوع باعث می‌شود که تبلیغات شما تا حد زیادی شناخته شده تر و وسیع‌تر باشد.

با این کار شما می‌توانید کسب و کار خود را بیشتر در معرض دید افراد قرار دهید. اما فراموش نکنید که افزایش بازدید سایت یا همان افزایش کلیک گوگل از طریق روش های خریدنی یا ربات کار اصولی نیست و به سایت شما ضربه خواهد زد.

3) تیم تولید محتوا و سئوی قوی داشته باشید

سعی کنید تیم تولید محتوا و سئوی خود را قوی‌تر بچینید. یکی از موضوعاتی که بسیاری از صاحبان مشاغل به آن اهمیت نمی‌دهند، اهمیت زیاد تولید محتوا در خرید فروش عصر امروز است. امروزه خرید و فروش اکثرا به صورت آنلاین وجود دارد پس تبلیغات و تولید محتوا برای یک محصول می‌تواند یکی از عناصر مهم برای فروش یک محصول یا افزایش بازدید از آن باشد.

به صورت کلی اگر سئوی محتوا و سایت شما با آنالیز رقبا و مطابق الگوریتم‌های برگرفته از رفتار گوگل انجام بشود یکی از ارزان ترین روش هایی است که منجر به بالا رفتن بازدید سایت شما خواهد شد. زیرا احتمال ورود کاربران با سرچ درباره محصول شما افزایش می‌یابد.

در واقع با تولید محتوایی که مورد نیاز مخاطب است و اصول سئو در آن کاملا به کار گرفته شود، محصول شما در صدر فهرست جست و جو قرار خواهد گرفت. قرارگیری در بالای فهرست جست و جوی گوگل باعث افزایش بازدید سایت شما خواهد شد اما این موضوع برای هر سایتی یکسان نیست. زیرا معمولا شدت سختی یا آسانی در رسیدن به نتیجه اول جست و جو در همه کلمات کار یکسانی نیست اما ناممکن هم نیست.

سئو و تولید محتوا در افزایش بازدید سایت
سئو و تولید محتوا در افزایش بازدید سایت

برای این که سایتمان را پر بازدید کنیم باید بدانیم که لینک دادن داخلی در سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. با لینک دهی به موقع و اصولی گشت و گار کاربر در دیگر مقالات تان افزایش می‌دهید. از طرفی اگر بیش از یک سایت دارید، میتوانید از آنها به عنوان لینک خارجی محتواهای خود استفاده کنید که در این صورت این موضوع باعث می‌شود که هر دو سایت به ازای هر ورودی به میزان کافی رشد کنند و شناخته بشوند.

اگر با استفاده از لینک‌ها بتوانید بازدید خود را افزایش دهید در مدت کوتاهی تبدیل به سایتی خواهید شد. که سایت‌های تازه وارد دیگر نیز بخواهند به سایت شما به عنوان منبعی معتبر لینک بدهند. به این صورت شما می‌توانید موازی با یک سایت دیگر پیشرفت کنید. از مزایای شناخته شدن با استفاده از سایت‌های دیگر بهره مند شوید. البته این موضوع در میان سایت های ایرانی کمتر اتفاق می افتد!

4) پاسخ کامنت ها را بدهید

اگر مقاله یا محصول شما بقدری خوب باشد که کاربران در آن نظرات خود را کامنت کنند، به دیده شدن بیشتر آن صفحه به مخاطبان بیشتر هم کمک کرده است و افزایش کلیک در گوگل نیز بهبود می یابد. پس سعی کنید به نظرات کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند توجه کنید.

با این کار به کاربر احساس احترام مهم بودن را نشان می‌دهید. به این صورت آن‌ها تبدیل به کاربران و مشتریان دائم سایت شما خواهند شد. سعی کنید که به سوالات آن‌ها پاسخ دهید و با آن‌ها در قسمت نظرات به گفت و گو بپردازید و نیازهای آن‌ها را تشخیص بدهید. اینگونه می‌توانید به سادگی با تعیین خواسته‌های کاربر مطالب مفیدتری را در اختیار آن‌ها قرار بدهید. پس یکی از راه های اینکه چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم همین کامن گذاشتن و کامنت گرفتن است.

چگونه سایتمان را پربازدید کنیم
چگونه سایتمان را پربازدید کنیم

چگونه سایت خود را تبلیغ کنیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم باید بدانیم که تبلیغ سایت‌ها به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد.

همانگونه که گفته شد یکی از روش‌های موضوع چگونه سایتمان را پربازدید کنیم همان تبلیغات است.

اما تبلیغات دارای اصول خاصی است و به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. اکثر این روش‌ها که اثر بخشی بالایی نیز دارند دارای هزینه‌های نسبتا زیادی هستند. اما اگر تبلیغات شما به درستی صورت بگیرد. می‌تواند کاربران زیادی را به سایت شما بکشاند و یک سایت با بازدید کم یا معمولی را به یک سایت پر بازدید تبدیل کنید.

اولین و یا ساده‌ترین روش این است که تعدادی از کاربران که از خدمات و یا محصوات شما راضی بوده‌اند خدمات و یا محصولات شما را افزاد نزدیک و دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. با این کار شما بدون پرداخت هزینه اضافه می‌توانید کسب و کار خود را به افراد زیادی ارائه دهید بی آن که به صورت شخصی و مستقیم از این موضوع باخبر باشید.

همان گونه که در بالا گفتیم این مورد هیچ هزینه ای را برای شما در بر نخواهد داشت و می‌تواند یکی از ساده‌ترین روش‌های موجود در زمینه فروش کالا و افزایش بازدید سایت باشد. اما همان گونه که می دانید این موضوع نیازمند وقت بسیار زیادی است. برای این که افراد کسب و کار شما را به عنوان یک سایت جامع و موفق و قابل اعتماد به یکدیگر معرفی کنند باید مدت زمان زیادی را صرف کنید و انرژی زیادی را در این راه بگذارید.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که دوست دارند به سرعت به درآمد بسیار بالا و بازدیدهای آن چنانی برسند. روش اول را در دراز مدت در کنار روش‌های کمکی دیگر به کار میگیرند. این گونه افراد معمولا برای بخش اصلی کسب و کار استراتژی‌های دیگر و مختلفی را به کار می‌گیرند. البته در کنار این موضوعات کیفیت محتوا و محصولات خود را نیز افزایش می‌دهند تا از مزایای مورد اول یعنی تبلیغات نامحسوس با استفاده از کاربران و مشتریان دائمی را از دست ندهند.

این افراد معمولا از روش‌های هزینه بری استفاده می‌کنند. برای مثال لینک برخی از محصولات و مقالات سایت خود را در سایت‌های پر بازدید قرار می‌دهند. تا کاربران آن سایت را به سایت خود بکشانند و بازدید خود را هم افزایش بدهند و به عبارتی افزایش کلیک گوگل در سایت خود را بالا ببرند.

توجه کنید که این تبلیغات تنها در بستر گوگل صورت نمیگیرد. و اغلب آن‌ها در اپلیکیشن‌ها و حتی پیامک‌ها نیز به تبلیغات سایت خود می‌پردازند. این موضوع تا حدی زیاد است که گاهی اوقات سایت‌های بزرگی مانند دیجیکالا از بیلبوردها و بنرهای سایتی استفاده می‌کنند تا محصولات خود را بفروشند. این‌ها همه و همه جواب پرسش چگونه سایتمان را پربازدید کنیم است.

در مقاله انواع تبلیغات در گوگل به بنرهای سایتی و دیگر روش‌های تبلیغاتی در سایت‌ها اشاره کردیم. پس اگر این اطلاعات برای شما آشنا نیستند و فکر می‌کنید که به توضیحات بیشتری احتیاج دارید می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید تا روش‌های تبلیغات در گوگل را به خوبی بشناسید.

توجه کنید که معمولا افزایش بازدید سایت هزینه‌های زیادی به همراه دارد. اگر مشکلات اساسی در سایت شما وجود داشته باشد و هاست ها نامناسب باشند. سایت شما می‌تواند با افزایش بازدید دچار مشکل بشود. و کاربران با یک بار کسب تجربه نامناسب از سایت شما دیگر به سایت شما نیایند. به همین دلیل این موضوع هزینه‌های این چنینی را علاوه بر تیم دیجیتال مارکتینگ، سئو و تولید محتوا را در بر دارد.

پس اگر فکر می‌کنید که افزایش کلیک گوگل در سایت خود و تبدیل یک سایت کم بازدی عادی به یک سایت پربازدید در صدر فهرست جست و جو کار کم هزینه‌ای است، اشتباه فکر می‌کنید. گرچه اگر شما کمی از وقت خود را برای آموزش در این حوزه‌های اشاره شده صرف کنید و نکات اصلی را بیاموزید. می‌توانید به مهارتی نسبی در این زمینه برسید و خودتان تا حدی بر روی بازدید سایت اثرگذار باشید.

اما اگر از بودجه مناسب‌تری برخوردار هستید و می‌توانید از تیم تولید محتوا کمک بگیرید پس حتما این کار را انجام دهید. زیرا همیشه وجود اشخاص متخصص در چنین زمینه‌هایی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشند و راه‌ها و استراتژی‌های جدیدی را در جهت افزایش بازدید و کلیک گوگل در سایت شما پیش رویتان قرار بدهد.

یکی دیگر از موضوعات افزایش بازدید سایت شما به حرفه‌ای بودن طراحی سایت شما بازمیگردد. اگر طراحی سایت شما تجربه کاربری مناسبی را بر جای نگذارد. و کاربر پس از بازدید اول قصد برگشت دوباره به سایت شما را نداشته باشد. این موضوع باعث ریزش زیاد بازدید کنندگان سایت شما خواهد بود. و این خبر بدی برای افرادی است که به دنبال افزایش بازدید فیک هستند. پس تلاش کنید به طراحی هر بخش کوچکی از سایت توجه کنید. و خود را به جای کاربر قرار دهید و از خواسته‌های او آگاه شوید تا بتوانید به نیازهای او پاسخ بدهید.

سخن نهایی در افزایش بازدید و کلیک گوگل

برای افزایش بازدید سایت و جواب دادن به پرسش چگونه سایتمان را پر بازدید کنیم نیاز به تحقیقات گسترده دارید. اما یک نکته مهم این است که بتوانید پاسخگوی نیاز کاربر باشید و کاربر را درک کنید. اگر بتوانید این کار را به رستی انجام دهید و خود را به جای کربری که وارد سایت شما می‌شود قرار دهید. پس به سادگی می‌توانید بازدید سایت خود را افزایش دهید و در کسب و کار خود پیشرفت کنید.