چگونه تحقیق کلمات کلیدی انجام دهیم؟ ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی چه هستند؟ کیورد ریسرچ در استراتژی سئو و افزایش بازدید سایت چه اهمیتی دارد؟

در حالی که گوگل در حال بروز رسانی مداوم در الگوریتم های خود بوده، یک چیز برای بازاریابان ورودی یا دیجیتال مارکترها که به دنبال بهینه‌سازی وب‌سایت‌های خود برای جستجو هستند، کاملاً ثابت مانده است: آن هم چیزی نیست جز: تحقیق کلمات کلیدی.

در این پست، ما تعریف خواهیم کرد که تحقیق کلمات کلیدی یا به اصطلاح سئوکاران، کیورد ریسرچ چیست، چرا مهم است، چگونه و با چه ابزاری تحقیقات خود را برای استراتژی سئو خود انجام دهید و بر چه اساس می توان آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی مناسب را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

تحقیق کلمات کلیدی بینش ارزشمند و بر اساس واقعیتی را در مورد سؤالاتی که مخاطب هدف شما واقعاً در Google جستجو می کند ارائه می دهد. پس کیورد ریسرچ همان بینشی است که می توانید در مورد این عبارات که به صورت واقعی در اینترنت جستجو می شوند، بدست آورید. هم چنین این دید می تواند به یافتن استراتژی محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی بزرگتر شما در تبلیغات کمک کند.

کیورد ریسرچ و تحقیق کلمات کلیدی
کیورد ریسرچ و تحقیق کلمات کلیدی

افراد هنگام جستجوی آنلاین در اینترنت برای یافتن پاسخ به سوالاتی که در ذهن خود دارند نیز از کلمات کلیدی استفاده می کنند. بنابراین محتوایی که شما در سایت خود آماده کرده اید، اولا اگر از عبارات مشابه با جستجوی کاربران تشکیل شده باشد میتواند توسط کاربر دیده شود و ثانیا اگر به طرز خوبی شامل پاسخ کاربران باشد، در نهایت ترافیک بیشتری به دست خواهید آورد. بنابراین، شما باید به نحوی عباراتی که مخاطبان جستجو می کنند را هدف تولید محتوا و تحقیق کلمات کلیدی قرار دهید.

در بازاریابی درون‌گرا، ما محتوایی را پیرامون چیزی که خودمان می‌خواهیم به مردم بگوییم ایجاد نمی‌کنیم. بلکه در این روش ما باید محتوایی را پیرامون آنچه که مردم می خواهند کشف کنند ایجاد کنیم. به عبارت دیگر با دادن پاسخ به نیاز مخاطب، مخاطب ما به سمت ما می آید.

این ها همه با کمک تحقیق کلمات کلیدی شروع می شود.

انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی یا همان کیورد ریسرچ مزایای زیادی دارد که محبوب ترین دلایل آن عبارتند از:

1. بینش بازتر و بهتر در روند بازاریابی

انجام تحقیقات موثر در مورد کلمات کلیدی می تواند بینش هایی را در مورد روندهای بازاریابی فعلی به شما ارائه دهد و به شما کمک کند محتوای خود را بر موضوعات مرتبط و کلماتی کلیدی متمرکز کنید که مخاطبان شما در جستجوی آنها هستند.

2. رشد ترافیک ورودی

هنگامی که بهترین کلمات کلیدی مناسب را برای محتوایی که منتشر می کنید شناسایی می کنید، در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب می کنید. این یعنی ترافیک بیشتری را به وب سایت خود جذب خواهید کرد.

3. جذب مشتری

اگر کسب و کار شما دارای محتوایی است که سایر متخصصان کسب و کار به دنبال آن هستند، می توانید نیازهای موجود را برآورده کرده با انجام call to action، آنها را از مرحله آگاهی (یافتن پاسخ) تا نقطه خرید هدایت کنید.

با تحقیق در مورد کلمات کلیدی (کیورد ریسرچ) که شامل سه فاکتور محبوبیت، حجم جستجو و هدف کلی آنها می باشد، می توانید با سؤالاتی که اکثر افراد در بین مخاطبان شما می خواهند به آنها پاسخ دهید.

تفاوت کلمات کلیدی با موضوع محتوا چیست؟

بیشتر و بیشتر ما می شنویم که سئو در 10 سال گذشته چقدر پیشرفت کرده است و چقدر کلمات کلیدی که شاید از دید ما بی اهمیت بوده اند، به ابزاری برای رتبه بندی خوب برای جستجوهایی که افراد هر روز انجام می دهند بدل شده اند و تا حدودی این درست است. اما از نظر یک متخصص سئو، رویکرد میتواند کاملا متفاوت باشد. در حقیقت، باید بدانید که هدفی پشت آن کلمه کلیدی است و اینکه آیا یک قطعه محتوا آن هدف را پاسخ می دهد یا نه ! (ما در عرض یک دقیقه یا بیشتر در مورد هدف صحبت خواهیم کرد).

پس در یک کلام بخاطر داشته باشید که این بدان معنا نیست که تحقیق کلمات کلیدی فرآیندی قدیمی است. بگذارید توضیح بدهیم:

یافتن کلمات کلیدی مناسب در گوگل به شما می گوید که مردم به چه موضوعاتی اهمیت می دهند و با فرض استفاده از ابزار سئوی مناسب، چقدر آن موضوعات در بین مخاطبان شما محبوب هستند. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که حجم بالایی از جستجو در ماه را دریافت می کنند، می توانید محتوای خود را بر اساس موضوعاتی که در دسته شغلی و کسب و کار شما است ایجاد، شناسایی و مرتب کنید. سپس، می توانید از این موضوعات برای تعیین کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.

عناصر مهم در تحقیق کلمات کلیدی

هنگام انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی باید به سه عنصر اصلی توجه کرد.

1. ارتباط موضوعی

گوگل محتوا را از نظر ارتباط موضوعی با سرچ کاربران رتبه بندی می کند. اینجاست که مفهوم هدف جستجو مطرح می شود. بنابراین محتوای شما فقط در صورتی برای یک کلمه کلیدی رتبه بندی می شود که نیازهای جستجوگران را برآورده کند. علاوه بر این، محتوای شما باید بهترین منبع برای پرس و جو باشد. به هر حال، باید متوجه شده باشید که چرا گوگل محتوای شما را در صورتی که ارزش کمتری نسبت به سایر محتوای موجود در وب داشته باشد، بالاتر نمی‌برد؟

2. اعتبار

گوگل به منابعی که معتبر می‌داند اهمیت بیشتری می‌دهد. این بدان معناست که شما باید تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک منبع معتبر با غنی سازی سایت خود بپردازید. این غنی سازی یعنی باید محتوای مفید و اطلاعات مورد نیاز مخاطبان را ارائه کنید و با تبلیغ آن محتوا برای به دست آوردن سیگنال در شبکه های اجتماعی و بک لینک ها به افزایش اعتبار خود کمک کرده باشید. اگر در این فضا به عنوان معتبر شناخته نمی‌شوید، یا اگر در نتایج SERP یک محتوا با کلمه کلیدی مشخص، با منابع سنگینی که نمی‌توانید با آن‌ها رقابت کنید روبرو باشید، شانس کمتری برای رتبه‌گیری دارید، مگر اینکه محتوای شما واقعا استثنایی باشد.

3. حجم جستجو

ممکن است برای یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول رتبه بندی شوید، اما اگر هیچ کس آن را جستجو نکند، باعث ترافیک سایت شما نمی شود. این شبیه راه اندازی مغازه در شهر ارواح است.

حجم با MSV (حجم جستجوی ماهانه) اندازه‌گیری می‌شود که به معنی تعداد دفعاتی است که کلمه کلیدی در ماه در بین همه مخاطبان جستجو می‌شود.

چگونه کیورد ریسرچ مناسب را برای استراتژی سئو خود جستجو کنید

در اینجا قصد داریم یک فرآیند تحقیق کلمه کلیدی را ارائه کنیم که پیروی از آن می تواند به شما کمک کند. ابتدا فهرستی از اصطلاحات و کلماتی را که باید هدف قرار دهید تهیه کنید. به این ترتیب، می‌توانید یک استراتژی کلیدواژه قوی ایجاد و اجرا کنید که به شما کمک می‌کند عبارات جستجویی را که واقعاً برای کسب و کار شما مهم است را پیدا کنید.

اهمیت تحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ در استراتژی سئو
اهمیت تحقیق کلمات کلیدی در استراتژی سئو

مرحله 1: فهرستی از موضوعات مهم و مرتبط بر اساس آنچه در مورد کسب و کار خود می دانید تهیه کنید.

برای شروع این فرآیند، در مورد موضوعاتی که می خواهید از نظر دسته های عمومی رتبه بندی کنید، فکر کنید. ممکن است شما حدود 5 تا 10 دسته موضوعی را که فکر می کنید برای کسب و کارتان مهم هستند، ارائه کنید. بهتر است این موضوعات را بر روی کارتی چسبانده که ما آن‌را کارت موضوعی می نامیم و سپس از آن کارت های موضوعی برای کمک به پیدا کردن کلمات کلیدی خاص در مراحل بعدی استفاده خواهیم کرد.

اگر یک فروشگاه هستید یا خدماتی را ارائه می دهید، این موضوعات در راستای دسته های آن کالا یا خدمات هستند. اما اگر یک وبلاگ نویس معمولی هستید، احتمالاً اینها موضوعاتی هستند که بیشتر در مورد آنها وبلاگ می نویسید. یا شاید آنها موضوعاتی هستند که بیشتر در گفتگوهای فروش مطرح می شوند.

پس بهتر است خود را به جای شخصیت های خریدار خود قرار دهید – مخاطبان هدف شما چه موضوعاتی را جستجو می کنند که دوست دارید کسب و کار شما با آن ها دیده شود؟ به عنوان مثال، اگر شرکتی بودید که نرم افزار بازاریابی می فروشید ، ممکن است دسته های موضوعی کلی مانند موارد ذیل را لیست کرده باشید:

“بازاریابی ورودی” (21 هزار)

“بلاگری” (19K)

“بازاریابی ایمیلی” (30 هزار)

” سئو ” (214K)

“بازاریابی شبکه های اجتماعی” (71K)

“تجزیه و تحلیل بازاریابی” (6.2K)

“اتوماسیون بازاریابی” (8.5K)

اعداد داخل پرانتز در سمت چپ هر کلمه کلیدی را می بینید؟ این اعداد، حجم جستجوی ماهانه آنهاست. این داده‌ها به شما امکان می‌دهد میزان اهمیت این موضوعات برای مخاطبان خود را اندازه‌گیری کنید. این را نیز بدانید برای موفقیت با آن کلمه کلیدی، ممکن است به چند موضوع فرعی مختلف نیز نیاز داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوعات فرعی، به مرحله 2 می رویم.

مرحله 2: آن کارت های موضوعی را با کلمات کلیدی پر کنید.

اکنون که چند کارت موضوعی دارید که می خواهید روی آنها تمرکز کنید، زمان آن رسیده است که برخی از کلمات کلیدی را که در آن کارت ها قرار می گیرند شناسایی کنید. اینها عبارات کلیدی هستند که فکر می کنید برای رتبه بندی در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) مهم هستند، زیرا مشتری هدف شما احتمالاً در حال جستجو برای آن عبارات خاص است.

برای مثال، اگر آخرین کارت موضوعی را برای یک شرکت نرم‌افزار بازاریابی – «اتوماسیون بازاریابی» – در نظر بگیریم، عبارات کلیدی را که فکر می‌کنیم افراد مرتبط با آن موضوع تایپ می‌کنند، طوفان فکری می‌کنیم. این موارد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ابزارهای اتوماسیون بازاریابی

نحوه استفاده از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی چیست؟

چگونه بفهمم که آیا به نرم افزار اتوماسیون بازاریابی نیاز دارم؟

اتوماسیون بازاریابی ایمیلی

ابزارهای برتر اتوماسیون

و غیره و غیره.

 هدف این مرحله این نیست که فهرست نهایی عبارات کلیدی خود را تهیه کنید. شما فقط می‌خواهید در نهایت با عباراتی همراه باشید که فکر می‌کنید مشتریان بالقوه ممکن است برای جستجوی محتوای مرتبط با آن کارت موضوع خاص استفاده کنند. ما لیست ها را بعداً در این فرآیند محدود می کنیم.

اگرچه هر روز کلمات کلیدی بیشتری توسط گوگل رمزگذاری می‌شوند، راه هوشمند دیگر برای دستیابی به ایده‌های کلمه کلیدی این است که بفهمید وب‌سایت شما در حال حاضر برای کدام کلمات کلیدی پیدا شده است. برای انجام این کار، به نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سایت مانند Google Analytics که در ابزار Traffic Analytics موجود است. منابع ترافیک وب سایت خود را بررسی کنید و بخش ترافیک جستجوی ارگانیک خود را بررسی کنید تا کلمات کلیدی مورد استفاده افراد برای رسیدن به سایت شما را شناسایی کنید.

این تمرین را برای هر تعداد کارت موضوعی که دارید تکرار کنید. و به یاد داشته باشید، اگر برای یافتن عبارات جستجوی مرتبط با مشکل مواجه هستید، همیشه می‌توانید به همکاران خود مراجعه کنید – آنهایی که در بخش فروش یا خدمات هستند و از آنها بپرسید که مشتریان بالقوه و مشتریان از چه نوع عباراتی استفاده می‌کنند، یا سوالات رایجی که دارند. اینها اغلب نقاط شروع عالی برای تحقیق کلمات کلیدی هستند.

مرحله 3: درک کنید که هدف یا قصد کاربر چگونه بر تحقیق کلمات کلیدی تأثیر می گذارد و بر اساس آن تجزیه و تحلیل کنید.

همانطور که در بخش قبلی گفتیم، قصد و نیاز کاربر در حال حاضر یکی از مهم ترین عوامل در توانایی شما برای رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو مانند گوگل است. امروزه، مهمتر است که صفحه وب شما به مشکلی که جستجوگر قصد حل آن را دارد رسیدگی کند تا اینکه صرفاً شامل کلمه کلیدی مورد استفاده جستجوگر باشد. بنابراین، چگونه این موضوع بر روی تحقیق کلمات کلیدی که انجام می دهید تأثیر می گذارد؟

یافتن کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ
یافتن کلمات کلیدی مطابق سرچ کاربر

در نظر گرفتن ارزش اسمی کلمات کلیدی آسان است و متأسفانه کلمات کلیدی می توانند معانی مختلفی در زیر سطح داشته باشند. از آنجایی که هدف کاربر در پشت پرده جستجو برای پتانسیل رتبه بندی شما بسیار مهم است، باید در مورد نحوه تفسیر کلمات کلیدی مورد نظر خود دقت بیشتری داشته باشید.

فرض کنید، به عنوان مثال، شما در حال تحقیق درباره کلمه کلیدی “چگونه یک وبلاگ را راه اندازی کنیم” برای مقاله ای که می خواهید ایجاد کنید، هستید. “وبلاگ” می تواند به معنای یک پست وبلاگ یا خود وب سایت وبلاگ باشد و هدف جستجوگر در پشت آن کلمه کلیدی بر جهت گیری مقاله شما تأثیر می گذارد. آیا جستجوگر می خواهد یاد بگیرد که چگونه یک پست وبلاگ فردی را شروع کند؟ یا آیا آنها می خواهند بدانند که چگونه یک دامنه وب سایت را برای اهداف وبلاگ نویسی راه اندازی کنند؟ باید قبل از متعهد شدن به کلمه کلیدی از هدف آن مطمئن شوید.

برای تأیید اینکه هدف کاربر از یک کلمه کلیدی چیست، ایده خوبی است که به سادگی این کلمه کلیدی را خودتان وارد یک موتور جستجو کنید و ببینید چه نوع نتایجی به دست می آید. مطمئن شوید که نوع محتوای Google با آنچه که می‌خواهید برای کلمه کلیدی ایجاد کنید، ارتباط نزدیکی دارد.

مرحله 4: عبارات جستجوی مرتبط را نیز تحقیق کنید.

این یک گام خلاقانه است که ممکن است قبلاً هنگام انجام کیورد ریسرچ به آن فکر کرده باشید. اگر نه، این یک راه عالی برای پر کردن لیست هایی است که به آن اشاره کردیم.

اگر در تلاش هستید که به کلمات کلیدی بیشتری فکر کنید که ممکن است افراد در مورد یک موضوع خاص جستجو کنند، به عبارات جستجوی مرتبطی که اصطلاحا به آن پیشنهادات گوگل میگوییم، نگاهی بیندازید. هنگامی که عبارت خود را تایپ می کنید و به انتهای نتایج گوگل در همان صفحه اول می روید، متوجه برخی پیشنهادات برای جستجوهای مرتبط با ورودی اصلی خود خواهید شد. این کلمات کلیدی می توانند ایده هایی را برای کلمات کلیدی دیگری ایجاد کنند که ممکن است بخواهید شما نیز آن ها را در نظر بگیرید.

به عنوان یک پاداش برای زحمات شما تا  این مرحله برای دریافت نتیجه موثرتر، برخی از آن عبارات جستجوی مرتبط که در بالا اشاره کردیم را تایپ کنید و به عبارات جستجوی مرتبط آنها نیز نگاه کنید.

مرحله 5: از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به نفع خود استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی و ابزارهای سئو می تواند به شما کمک کند تا با کلمات کلیدی مطابقت دقیق و عبارات شامل کلمات کلیدی، بر اساس ایده هایی که تا این لحظه ایجاد کرده اید، ایده های بیشتری برای کلمات کلیدی پیدا کنید. برخی از محبوب ترین این ابزارها عبارتند از:

 • Ahrefs
 • SEMrush
 • Ubersuggest
 • Google Keyword Planner
 • SECockpit
 • Keywords Everywhere
 • Moz
 • KeywordTool.io
 • KWFinder

آموزش یافتن و انتخاب کلمات کلیدی برای وب سایت شما

هنگامی که ایده ای در مورد کیورد ریسرچ کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید دارید، اکنون زمان آن است که لیست خود را بر اساس بهترین آنها برای استراتژی خود اصلاح کنید. در اینجا به شما خواهیم گفت که این کار بهتر است چگونه انجام شود:

مرحله 1. از Google Keyword Planner برای بهینه سازی لیست کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

با استفاده از Planner Google، می‌توانید حجم جستجو و تخمین ترافیک را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود دریافت کنید. سپس، اطلاعاتی را که از Keyword Planner و Google Trends بدست می آورید برای پر کردن برخی از عبارات جا افتاده استفاده کنید.

با استفاده از Keyword Planner، عباراتی را در لیست خود علامت گذاری کنید که حجم جستجوی آنها بسیار کم (یا خیلی زیاد) است و به شما کمک نمی کند ترکیبی سالم مانند آنچه در بالا در مورد آن صحبت کردیم حفظ کنید. اما قبل از اینکه چیزی را حذف کنید، تاریخچه روند و پیش‌بینی‌های آن‌ها را در Google Trends بررسی کنید. می توانید ببینید که مثلاً برخی از اصطلاحات کم حجم ممکن است واقعاً چیزی باشد که اکنون باید روی آن سرمایه گذاری کنید – و برای بعداً از مزایای آن بهره مند شوید.

یا شاید شما فقط به فهرستی از اصطلاحات نگاه می کنید که بسیار ناکارآمد است، و باید به نحوی آن را محدود کنید…

 Google Trends می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام عبارات روند صعودی دارند و بنابراین ارزش تمرکز شما را بیشتر می کند.

مرحله 2: کلمات با دسترسی آسان را در اولویت قرار دهید.

منظور ما از اولویت بندی دسترسی آسان، اولویت بندی کلمات کلیدی است که بر اساس اعتبار وب سایت خود شانس رتبه گیری بیشتری برای آنها را دارید.

شرکت‌های بزرگ معمولاً به دنبال کلمات کلیدی با حجم بالا هستند و از آنجایی که این برندها در حال حاضر به خوبی تثبیت شده‌اند، گوگل معمولاً به آن‌ها در بسیاری از موضوعات اعتبار می‌دهد.

همچنین می توانید کلمات کلیدی را در نظر بگیرید که رقابت کمی دارند. کلمات کلیدی که در حال حاضر چندین مقاله برای کسب بالاترین رتبه رقابت نمی‌کنند، می‌توانند به طور پیش‌فرض امتیاز را برای شما فراهم کنند – اگر هیچ کس دیگری سعی در ادعای آن نداشته باشد.

مرحله 3: حجم جستجوی ماهانه (MSV) را برای کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید بررسی کنید.

شما می خواهید محتوایی را پیرامون آنچه که مردم می خواهند کشف کنند بنویسید، و بررسی MSV می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

حجم جستجوی ماهانه تعداد دفعاتی است که هر ماه یک عبارت جستجو شده یا کلمه کلیدی در موتورهای جستجو وارد می شود. ابزارهایی مانند searchvolume.io یا Google Trends می‌توانند به شما کمک کنند تا بیشترین جستجوی کلمات کلیدی را در لیست کیورد ریسرچ خود به صورت رایگان پیدا کنید.

مرحله 4: در هنگام انتخاب کلمات کلیدی، ویژگی های SERP را هم در نظر بگیرید.

چندین مورد از ویژگی SERP وجود دارد که اگر به درستی استفاده شود، گوگل آنها را برجسته می کند. یک راه آسان برای پیدا کردن آنها این است که کلمات کلیدی انتخابی خود را جستجو کنید و ببینید اولین نتیجه چگونه به نظر می رسد. اما برای بررسی اجمالی سریع انواع موارد برجسته SERP، در اینجا خلاصه‌ای از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • بسته های تصویری یا Image Packs

بسته های تصویر نتایج جستجویی هستند که به صورت یک ردیف افقی از تصاویر نمایش داده می شوند که در یک موقعیت ارگانیک ظاهر می شوند (موقعیت های غیر تبلیغاتی گوگل). اگر بسته تصویری وجود دارد، باید یک پست پر از عکس بنویسید تا در آن قرار بگیرید.

بسته های تصویری یا Image Packs
 • قطعات پاراگراف یا Paragraph Snippets

قطعه‌های ویژه یا پاراگراف‌ها ویژه، تکه‌های کوتاهی از متن هستند که در بالای نتایج جستجوی Google برای پاسخ‌های سریع به عبارت‌های جستجوی رایج ظاهر می‌شوند. درک هدف جستجوگر و ارائه پاسخ های مختصر و مختصر می تواند به برنده شدن در کسب این جایگاه کمک کند.

قطعات پاراگراف یا Paragraph Snippets
 • فهرست اسنیپت ها یا List Snippets

تکه‌های فهرست، یا فهرست‌ها، تکه‌هایی هستند که برای پست‌هایی ساخته می‌شوند که مراحل انجام کاری را از ابتدا تا انتها مشخص می‌کنند – اغلب برای جستجوهای «چگونه». ایجاد پست هایی با دستورالعمل ها و قالب بندی مستقیم و واضح می تواند به برنده شدن در این جایگاه کمک کند. این نکته را هم در کیورد ریسرچ خود جا نیندازید.

فهرست اسنیپت ها یا List Snippets در کیورد ریسرچ
 • تکه های ویدیویی یا Video Snippets

تکه‌های ویدیویی، ویدیوهای کوتاهی هستند که Google در بالای صفحه جستجو به جای تکه‌های متنی ویژه نمایش می‌دهد. ارسال یک ویدیو در یوتیوب و وب سایت شما می تواند به شما کمک کند در صورت برچسب گذاری در لیست کلمات کلیدی هدفمندی که افراد جستجو می کنند، این جایگاه را به دست آورید.

تکه های ویدیویی یا Video Snippets

مرحله 5: ترکیبی از اصطلاحات اصلی و کلیدواژه های طولانی را در هر کارت بررسی کنید.

عبارات اصلی عبارت‌های کلید واژه ای هستند که عموماً کوتاه‌تر و عمومی‌تر در نظر گرفته میشوند- بسته به اینکه با چه کسی صحبت می‌کنید، معمولاً فقط یک تا سه کلمه طول دارند. از سوی دیگر، کلمات کلیدی دم بلند یا long tail، عبارات کلیدی بلندتری هستند که معمولاً شامل سه یا چند کلمه هستند.

مهم است که بررسی کنید که محتوای شما ترکیبی از اصطلاحات اصلی و اصطلاحات بلند را دارید، زیرا این استراتژی به شما یک استراتژی کلیدواژه می دهد که به خوبی با اهداف بلند مدت و کوتاه مدت متعادل است. این به این دلیل است که عبارات تیتر وار به طور کلی بیشتر جستجو می‌شوند، که باعث می‌شود اغلب (نه همیشه، اما اغلب) بسیار رقابتی‌تر و رتبه‌بندی آن‌ها نسبت به عبارات بلند دشوارتر باشد. در مورد آن فکر کنید: به نظر شما بدون بررسی حجم جستجو، رتبه بندی کدام یک از عبارات زیر دشوارتر است؟

چگونه یک پست وبلاگ عالی بنویسیم یا وبلاگ نویسی

اگر به شماره 2 پاسخ دادید، کاملاً حق با شماست. اما ناامید نشوید. اگر بدنبال کامل کردن یک کیورد ریسرچ بهتر و دقیقتری هستید، این نکته را بدانید که عبارات سرفصل یا تیتر به طور کلی بیشترین حجم جستجو را دارند (به معنی پتانسیل بیشتر برای ارسال ترافیک به شما)، رک و پوست کنده، ترافیکی که از عبارت «چگونه یک پست وبلاگ عالی بنویسیم» معمولاً مطلوب تر است.

اما چرا؟

زیرا کسی که به دنبال مطلب خاص است احتمالاً جستجوگر واجد شرایط تری برای محصول یا خدمات شما است (با فرض اینکه شما در فضای وبلاگ نویسی هستید) تا کسی که به دنبال مطلب واقعاً عمومی است. و از آنجایی که کلمات کلیدی دم بلند تمایل بیشتری به خاص بودن دارند، معمولاً ساده تر است که بگوییم افرادی که آن کلمات کلیدی را جستجو می کنند واقعاً به دنبال چه هستند. از سوی دیگر، شخصی که عبارت اصلی “وبلاگ نویسی” را جستجو می کند، می تواند آن را به دلایل زیادی که به تجارت شما مرتبط نیستند جستجو کند.

بنابراین لیست کلمات کلیدی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ترکیبی سالم از کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی دم بلند دارید. شما قطعاً خواهان بردهای سریعی هستید که کلمات کلیدی دم بلند  برای شما به ارمغان بیاورند، اما همچنین باید سعی کنید در درازمدت شرایط دشوارتر را از بین ببرید.

مرحله 6: ببینید رقبا چگونه برای این کلمات کلیدی رتبه بندی می شوند.

فقط به این دلیل که رقیب شما در حال انجام کاری است به این معنی نیست که شما نیاز به انجام آن دارید. همین امر در مورد کلمات کلیدی نیز صدق می کند. فقط به این دلیل که یک کلمه کلیدی برای رقیب شما مهم است، به این معنی نیست که برای شما مهم است. با این حال، درک کلمات کلیدی که رقبای شما در تلاش برای رتبه بندی هستند، راهی عالی برای کمک به شما در ارزیابی دیگری از لیست کلمات کلیدی است.

اگر رقیب شما برای کلمات کلیدی خاصی که در لیست شما هستند رتبه بندی می شود، مطمئناً منطقی است که روی بهبود رتبه خود برای آنها کار کنید. با این حال، مواردی را که رقبای شما به آنها اهمیت نمی دهند، نادیده نگیرید. این می تواند فرصتی عالی برای شما باشد تا با شرایط مهم نیز سهم بازار را در اختیار داشته باشید.

درک تعادل اصطلاحاتی که ممکن است به دلیل رقابت کمی دشوارتر باشد، در مقابل اصطلاحاتی که کمی واقعی تر هستند، به شما کمک می کند تعادل مشابهی را حفظ کنید که ترکیبی از اصطلاحات دم بلند و عمومی این اجازه را به شما می دهد. به یاد داشته باشید، هدف این است که فهرستی از کلمات کلیدی را در کیورد ریسرچ خود به دست آورید که برخی سودمندی های سریع را فراهم می کند، اما لازم است دانید که این امر همچنین به شما کمک می کند تا به سمت اهداف بزرگتر و چالش برانگیز سئو پیشرفت کنید.

می‌پرسید چگونه متوجه می‌شوید که رقبای شما برای چه کلمات کلیدی رتبه‌بندی می‌شوند؟ جدا از جستجوی دستی کلمات کلیدی در یک مرورگر ناشناس و دیدن موقعیت های رقبای شما، Arel=”noopener” target=”_blank” hrefs به شما امکان می دهد تعدادی گزارش رایگان اجرا کنید که کلیدواژه های برتر دامنه ای را که وارد می کنید به شما نشان دهد . این یک راه سریع برای درک انواع اصطلاحاتی است که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند.

بهترین کیورد ریسرچ یا کلمات کلیدی برای سئو

آگاه باشید و بدانید که هیچ کلمه کلیدی به عنوان “بهترین” وجود ندارد، فقط به کلمات کلیدی که به شدت توسط مخاطبان شما جستجو می شوند، توجه کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، این شما هستید که باید استراتژی بسازید که به شما در رتبه بندی صفحات و افزایش ترافیک کمک کند.

بهترین کلمات کلیدی برای استراتژی سئو شما، ارتباط، اعتبار و حجم را در نظر می گیرند. شما می خواهید کیورد ریسرچ خود را بر اساس اینکه چه چیزی بسیار جستجو شده است، پیدا کنید و بتوانید به طور منطقی بر اساس آنها رقابت کنید:

 • سطح رقابتی که با آن روبرو هستید.
 • توانایی شما برای تولید محتوایی که از نظر کیفیت، بالاتر از رتبه‌بندی فعلی است.
 • و شما کلمات کلیدی مناسبی برای سئوی وب سایت خود دارید

اکنون فهرستی از کلمات کلیدی دارید که به شما کمک می‌کند بر روی موضوعات مناسب برای کسب‌وکارتان تمرکز کنید و دستاوردهای کوتاه‌مدت و بلندمدتی را به دست آورید.

اطمینان حاصل کنید که این کلمات کلیدی را هر چند ماه یکبار مجدداً ارزیابی کنید – هر سه ماه یکبار معیار خوبی است، اما برخی از کسب و کارها دوست دارند حتی بیشتر از آن این کار را انجام دهند. همانطور که در SERP ها قدرت بیشتری به دست می آورید، متوجه می شوید که می توانید کلمات کلیدی بیشتری را به لیست ها کیورد ریسرچ خود اضافه کنید تا علاوه بر حفظ حضور فعلی خود در حوزه های جدید رشد کنید.